Jesteś na starej wersji strony AOTMIT. Aktualne informacje zamieszczane są od dnia 1.09.2016 na nowej stronie: http://www2.aotm.gov.pl

o nas | kontakt | mapa strony | English version
Ul. I. Krasickiego 26, 02-611 Warszawa, tel. +48 22 56 67 200, fax +48 22 56 67 202, e-mail: sekretariat@aotm.gov.pl NIP 525-23-47-183
”Pacjenci mogą odzyskać zdrowie niezależnie od leków lub za ich pomocą” J.H. Gaddum
Wyszukiwarka
Komunikat

14 października odbyło się 30 posiedzenie Rady Przejrzystości, podczas którego zostały przygotowane stanowiska i rekomendacje w sprawie:

Świadczenie

Stanowisko Rady Przejrzystosci

Rekomendacja Prezesa AOTM

oceny leku Revlimid (lenalidomid) we wskazaniu: program lekowy: "lenalidomid 
w leczeniu chorych na opornego lub nawrotowego szpiczaka mnogiego (ICD10 C90.0)".

Rada uważa za zasadne finansowanie leku Revlimid (lenalidomid) ze środków publicznych w ramach zaproponowanego programu lekowego leczenia chorych na szpiczaka mnogiego. Lek powinien być dostępny bezpłatnie w ramach nowej grupy limitowej. Rada nie akceptuje zaproponowanego instrumentu podziału ryzyka.

Rada uważa za zasadne stworzenie jednolitego programu leczenia chorych na szpiczaka mnogiego.

Prezes Agencji przychyla się do stanowiska Rady Przejrzystości

zasadności usunięcia świadczenia opieki zdrowotnej:

Klofarabina we wskazaniach: w rozpoznaniach zakwalifikowanych do kodów ICD-10: C92.0 (ostra białaczka szpikowa)" z wykazu świadczeń gwarantowanych realizowanych w ramach programu chemioterapii niestandardowej.

Rada Przejrzystości uważa za niezasadne usunięcie świadczenia opieki zdrowotnej z wykazu świadczeń gwarantowanych realizowanych w ramach programu chemioterapii niestandardowej: klofarabina w rozpoznaniach zakwalifikowanych do kodu ICD-10 C. 92. 0.

 

Prezes Agencji przychyla się do stanowiska Rady Przejrzystości

Fotemustyna we wskazaniach: w rozpoznaniach zakwalifikowanych do kodów ICD-10: C43 z rozszerzeniami (Czerniak złośliwy skóry, nie określony)", z wykazu świadczeń gwarantowanych realizowanych w ramach programu chemioterapii niestandardowej.

Rada Przejrzystości uznaje za zasadne usunięcie świadczenia opieki zdrowotnej z wykazu świadczeń gwarantowanych, realizowanych w ramach programu chemioterapii niestandardowej: fotemustyna w rozpoznaniach zakwalifikowanych do kodu ICD-10 C.43 z rozszerzeniami.

 

Prezes Agencji przychyla się do stanowiska Rady Przejrzystości

Anagrelid we wskazaniach: w rozpoznaniach zakwalifikowanych do kodów ICD 10: D.45 z rozszerzeniami, D.47 z rozszerzeniami" z wykazu świadczeń gwarantowanych realizowanych w ramach programu chemioterapii niestandardowej.

 

Rada Przejrzystości uważa za niezasadne usunięcie z wykazu świadczeń gwarantowanych świadczenia „anagrelid w rozpoznaniach zakwalifikowanych do kodów ICD 10: D.45 z rozszerzeniami, D.47 z rozszerzeniami" i za zasadne dołączenie leku do katalogu leków stosowanych w chemioterapii.

Prezes Agencji przychyla się do stanowiska Rady Przejrzystości

Oktreotyd we wskazaniach: rozpoznania, dla których wydano zgody na finansowanie w ramach chemioterapii niestandardowej w latach 2012-2013; kody ICD10: C37 (nowotwór złośliwy grasicy), C73 (nowotwór złośliwy tarczycy), D44.3 (nowotwór o niepewnym lub nieznanym charakterze gruczołów wydzielania wewnętrznego - przysadka), D44 (nowotwór o niepewnym lub nieznanym charakterze gruczołów wydzielania wewnętrznego)".

Rada Przejrzystości uznaje za niezasadne usunięcie świadczenia opieki zdrowotnej z wykazu świadczeń gwarantowanych, realizowanych w ramach programu chemioterapii niestandardowej: oktreotyd w rozpoznaniach, dla których wydano zgody na finansowanie w ramach chemioterapii niestandardowej w latach 2012-2013; kody ICD-10: C.37; C.73; D.44.3; D.44.

Prezes Agencji przychyla się do stanowiska Rady Przejrzystości

zasadności wydawania zgody na refundację leku:

- Xenbilox (kwas chenodeoksycholowy) we wskazaniu: żółtakowatość mózgowo-ścięgnista.

Rada uważa za zasadne wydawanie zgody na refundację produktu leczniczego Xenbilox (kwas chenodeoksycholowy) we wskazaniu: żółtkowatość mózgowo-ścięgnista.

Prezes Agencji przychyla się do stanowiska Rady Przejrzystości

Plaquenil (hydroksychlorochina) we wskazaniu: niezróżnicowana choroba tkanki łącznej przy założeniu, że wykorzystano u pacjenta dostępne alternatywne metody leczenia lub istnieją przeciwwskazania do prowadzenia terapii z użyciem takich metod.

Rada uważa za zasadne wydawanie zgody  na refundowanie leku Plaquenil (hydroksychlorochina) tabletki po 200 mg we wskazaniu niezróżnicowana choroba tkanki łącznej przy założeniu, że wykorzystano u pacjenta dostępne alternatywne metody leczenia lub istnieją przeciwwskazania do prowadzenia terapii z użyciem takich metod.

Prezes Agencji przychyla się do stanowiska Rady Przejrzystości

zasadności dalszego finansowania ze środków publicznych leków we wskazaniach innych niż ujęte w ChPL:

- produkty lecznicze zawierające substancję czynną fluticasonum we wskazaniach: nieżyt infekcyjny lub alergiczny nosa, nieżyt trąbki słuchowej powikłany wysiękowym zapaleniem ucha.

 

Rada Przejrzystości uważa za zasadne dalsze finansowanie produktów leczniczych zawierających substancję fluticasonum w zakresie wskazań do stosowania lub dawkowania, lub sposobu podawania odmiennych niż określone w Charakterystyce Produktu Leczniczego, we wskazaniu: nieżyt alergiczny nosa i niezasadne we wskazaniach: infekcyjny nieżyt nosa, infekcyjny nieżyt trąbki słuchowej powikłany wysiękowym zapaleniem ucha.

Prezes Agencji przychyla się do stanowiska Rady Przejrzystości

 

Grafika strony- dół
Ul. I. Krasickiego 26, 02-611 Warszawa, tel. +48 22 56 67 200 fax +48 22 56 67 202, e-mail: sekretariat@aotm.gov.pl